Nasze Osiedle Kmity

Obchody Dni Osiedla Kmity trwały dwa dni, 13 i 14 czerwca br. Miały one wyjątkową oprawę artystyczną. Odbywały się na pięknie urządzonym placu sportowym w centrum osiedla oraz w pomieszczeniach Osiedlowego Klubu Kultury „Gwarek”. Organizatorami była: Rada Osiedla Kmity RSM, Administracja osiedla oraz OKK Gwarek. Na okoliczność tego dwudniowego święta organizatorzy przygotowali specjalne wydanie kolorowej jednodniówki z programem imprez oraz informacjami z życia mieszkańców. Gazetka dostarczona była do wszystkich skrytek pocztowych. W gablotach informacyjnych oraz w miejscach, gdzie przebywa najwięcej mieszkańców wywieszono afisze z programem. To chyba jedyne rzeszowskie osiedle, które zabezpieczyło tak obszerną informację o imprezach z okazji osiedlowego święta. Efektem tego była duża frekwencja na imprezach. Stali bywalcy mówili, że takich wspaniałych dni trzeba więcej. To schlebiające wyznanie pod adresem nowej rady Osiedla.

 Pierwszy dzień był dniem sportu. Można było zobaczyć też występy zespołów artystycznych na specjalnie przygotowanej podłodze. Pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Świętej Rodziny. Później wystąpiły „Skrzaty” z Gwarka. Towarzyszyły temu konkursy. Był konkurs rysunkowy pn. „Gdzie chcę wypoczywać na wakacjach”, gry sprawnościowe. Dużą popularnością cieszyła się gra w kręgle na największej kręgielni Rzeszowa. Organizatorzy zabezpieczyli baloniki dla dzieci, watę cukrową, stoisko z tupperware i inne. Był to piękny słoneczny dzień. Rodzice mówili, że tak piękną pogodę specjalnie zamówili.

Drugi dzień nazwano dniem estradowym. Na scenie jako pierwsza wystąpiła miejscowa kapela podwórkowa „Rzeszowskie Wiarusy”. Zaczęło się również pięknie. Oficjalnego otwarcia z życzeniami wspólnej zabawy dokonali: Władysław Finiewicz – przewodniczący Rady Osiedla, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza, ksiądz prałat Józef Stanowski oraz Tadeusz Bilski – kierownik Administracji Osiedla i Stanisław Rusznica – przewodniczący Komisji Samorządowej Rady Osiedla Kmity RSM. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na „Najładniej ukwiecony balkon oraz najciekawiej zagospodarowaną rabatkę”. Przez całe popołudnie występowały na estradzie zespoły taneczne: Tempo-Twist, Floor Cleaners z Gwarka oraz zespoły z innych klubów kultury RSM. Gwiazdą na scenie była młoda wokalistka, Klaudia Kocój, z zaprzyjaźnionego ODK „Tysiąclecia” RSM. W części gastronomicznej mieszkańcy mogli częstować się kiełbaskami z grilla, przygotowanymi przez zakład Smak z Górna.

W tym samym czasie w sali klubowej Gwarka odbył się benefis iluzjonisty Jerzego Berdo Berdowskiego z okazji jego 55-lecia działalności scenicznej. Na początku chór Cantilena z Uniwersytetu Trzeciego Wieku specjalnie dla benefisanta oraz uczestników spotkania zaśpiewał piosenki lwowskie, które do łez wzruszyły artystę. Jerzy Berdowski jest mieszkańcem osiedla Kmity. Hobbystycznie od małego dziecka zafascynowany jest iluzją, która w dalszym jego życiu stała się zawodem. Jest aktorem estradowym o specjalności iluzjonisty z najwyższą kategorią „S”. Występował na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. Wystąpił epizodycznie w kilku filmach telewizyjnych, m.in. w „Sól ziemi czarnej”, „Czarny charakter”, „Bar pod gwiazdami”. W czasie występów potrafi przenosić swoich fanów w świat czarów i fantazji. Jest iluzjonistą światowej sławy – podkreślał to w laudacji o artyście piszący te słowa. Benefisant wspólnie ze swoim przyjacielem Jerzym Czają pokazali wiele magicznych sztuczek, które zadziwiały publiczność. Było to niezapomniane spotkanie. Kierowniczka Gwarka Józefa Zabłocka w podzięce obdarowała benefisanta pięknymi kwiatami. Dni Osiedla zakończyły się zabawą taneczną.

Stanisław RusznicaDodaj komentarz

Plain text

Projekt i realizacja: