Nowe władze podkarpackiego SLD bliżej organizacji powiatowych

Nowe władze podkarpackiego SLD bliżej organizacji powiatowych
 
Jak już informowaliśmy 8 maja delegaci SLD z Podkarpacia spotkali się na Zjeździe Wojewódzkim, który wybrał nowe władze wojewódzkie partii. Wybór ten okazał się sporym zaskoczeniem ponieważdoszło do dość istotnych zmian. Jak się okazało dotychczasowy gabinetowy styl kierowania wojewódzką organizacją SLD okazał się mało efektywny i nieskuteczny. Miniona kadencja to pasmo klęsk lewicy w Polsce, ale i też na Podkarpaciu. Kontakt Zarządu Wojewódzkiego SLD z organizacjami powiatowymi był rzadki, wręcz iluzoryczny , zaś sekretarz RW SLD wręcz lekceważył posiedzenie władz partii uczestnicząc w nich sporadycznie. Nie dziw więc, że doszło do tak radykalnych zmian. Kandydujący na funkcję przewodniczącego pełniący do tej pory tą funkcję Tomasz Kamiński przegrał z kontrkandydatem Wiesławem Bużem szefem organizacji miejskiej w Rzeszowie 24 do 37. Dotychczasowy sekretarz partii Konrad Fijołek nie zjawił się na zjeździe. Nowo wybrany przewodniczący Wiesław Buż zaproponował na stanowisko sekretarza Wiesława Stebnickiego szefa SLD w powiecie bieszczadzkim. Wiesław Stebnicki otrzymał 46 głosów.
 
Do sporych zmian doszło też w podkarpackim składzie w Radzie Krajowej SLD. Delegaci wybrali ponownie członkami Rady Krajowej Bronisława Tofila ze Stalowej Woli i Stanisława Skawińskiego z Dębicy. Nowymi członkami RK zostali Wiesław Buż i rzeszowianka Beata Ratajczak. W wyborach do RK przepadła kandydatura jej dotychczasowego członka Grzegorza Tuderka oraz JanuszaZapotockiego. Janusz Zapotocki szef organizacji przemyskiej wybrany został do Krajowej Komisji Rewizyjnej, członkiem Krajowego Sądu Partyjnego wybrano ponownie Zbigniewa Kacprzyka reprezentującego organizację rzeszowską.
 
Członkami Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej zostali Mariusz Iwaniszyn, Tomasz Kulawik z organizacji przemyskiej, Krzysztof Kędzierski z Dynowa, Marek Łuczycki z Sanoka i Halina Narolskaz Jarosławia.
 
W skład Wojewódzkiego Sądu Partyjnego weszli Zdzisław Barylak organizacja jarosławska, Grzegorz Fikus Dębica, Elżbieta Grodecka Przemyśl, Michał Szaryj i Kazimierz Zajdel z organizacji sanockiej oraz Zbigniew Walas z Nowej Sarzyny i Adam Wojtowicz z Przeworska.
 
Na przełomie maja i czerwca odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Wojewódzkiej na której wybrani zostaną pozostali członkowie Zarządu SLD.Dodaj komentarz

Plain text

Projekt i realizacja: