Zmiany w Zelmerze

Zmiany w Zelmerze
Rzeszów, 11. maja 2015 (Zelmer) - W 2016 roku Zelmer czeka wiele istotnych zmian, mających na celu poprawę efektywności przedsiębiorstwa, znaczące podniesienie produkcji i wdrożenie korzyści wynikających z integracji z grupą BSH. Firma planuje w tym roku inwestycje na poziomie ponad 25 milionów złotych. Wprowadzane są również zmiany organizacyjne, związane z nową infrastrukturą IT i zmianą procesów wewnątrz firmy. Wiąże się to z koniecznością zmniejszenia zatrudnienia w obszarach pozaprodukcyjnych. Redukcje obejmą około 6 procent ogółu zatrudnionych w Zelmerze. Jednak będą dotyczyć jedynie obszarów nie związanych bezpośrednio z produkcją. W fabryce Zelmeru w Rogoźnicy obecny stan zatrudnienia pozostanie na niezmienionym poziomie, a w kolejnych trzech latach jest planowany nawet jego istotny wzrost. Wszystkie te działania służą zapewnieniu długoterminowej konkurencyjności fabryki Zelmeru.
 
Obecnie w Zelmerze trwają prace zmierzające do pełnej funkcjonalnej integracji Zelmeru z Grupą BSH. Inwestycje w Zelmer koncentrują się głownie w obszarze produkcji i infrastruktury IT. Dzięki temu Zelmer będzie lepiej przygotowany na dynamiczny wzrost produktywności i istotną poprawę efektywności. Firma będzie również mogła w pełni korzystać z zaplecza i rozwiązań grupy BSH.
W praktyce zmiany oznaczają ujednolicenie procesów i struktury organizacyjnej Zelmeru ze standardami BSH. Wpisujemy się w realizację długoterminowej, globalnej strategii wzrostu grupy BSH, której celem jest podwojenie sprzedaży do 2025 roku – mówi Marcin Tomkiewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Fabryki Zelmeru.
Zmiany, jakie przechodzi obecnie Zelmer, wiążą się z koniecznością zmniejszenia zatrudnienia o około 6 procent ogółu zatrudnionych. Redukcja dotknie części stanowisk pracy w obszarach administracyjnych, z wyłączeniem m.in. produkcji, marketingu oraz badań i rozwoju. Zarząd Zelmeru zawiadomił już Związki Zawodowe oraz Powiatowe Urzędy Pracy o zamiarze dokonania zwolnień grupowych w obszarach pozaprodukcyjnych. Konsultacje ze stroną społeczną dotyczące zmniejszenia zatrudnienia zaplanowane są do końca maja 2016.
Obecny poziom zatrudnienia w obszarze produkcji fabryki firmy w Rogoźnicy pozostanie na tym samym poziomie, ale co więcej, w ciągu najbliższych trzech lat jeszcze istotnie wzrośnie. Wynika to ze zwiększania produktywności i wprowadzania do produkcji nowych kategorii urządzeń AGD. Z fabryki w Rogoźnicy, oprócz znanych w Europie Centralnej i Wschodniej urządzeń marki Zelmer, ma wyjeżdżać do konsumentów na całym kontynencie coraz więcej produktów znanych marek Bosch i Siemens. W ciągu najbliższych miesięcy z linii produkcyjnych fabryki Zelmeru w Rogoźnicy zaczną zjeżdżać nowe produkty: ekspresy do kawy i kolejne dwa typy odkurzaczy. Zelmer należy do BSH od 2013 roku. BSH jest dziś numerem jeden w swojej branży w Europie i jednym z trzech największych producentów artykułów gospodarstwa domowego na świecie.
Zelmer to wiodąca na polskim rynku marka drobnego sprzętu AGD, która już od ponad 60 lat cieszy się zaufaniem konsumentów. Produkty Zelmer są doceniane za trwałość, niezawodność oraz wiele funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie domowych obowiązków. Firma Zelmer SA posiada w Rogoźnicy pod Rzeszowem fabrykę małego sprzętu AGD. Od 2013 roku Zelmer jest częścią grupy BSH – jednej z największych firm na globalnym rynku AGD.
 
Dodatkowych informacji udziela:
 
Andrzej Gdula
Dyrektor ds. Organizacyjnych i Procesowych
ZELMER SA
ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów, Polska
T: +48 17 865 83 51 F: + 48 17 852 36 22  M: +48 508 37 67 69
INFORMACJA PRASOWA
 
 
 
-Dodaj komentarz

Plain text

Projekt i realizacja: